Architektura 21szego wieku : Foster + Partners wygrywa rywalizację o projekt Ourense AVE Station

Foster + Partners Wraz z inżynierami GOC i Cabanelas Castelo Architects firma Foster + Partners wygrała międzynarodowy konkurs na zaprojektowanie nowej stacji szybkiej kolei w mieście Ourense w Galicji, położonym w północno-zachodniej Hiszpanii.
Zwycięska propozycja łączy infrastrukturę transportową z nowym parkiem miejskim, zapewniając dużą przestrzeń publiczną, która otworzy serię łączy dla pieszych, łączących dzielnice podzielone przez tor.
+ 9 Szybka stacja AVE unosi się nad istniejącym poziomem toru, nowym dworcem autobusowym i parkingiem poniżej.
Uważany za dyskretny i przejrzysty , stacja jest chroniona przez sekwencję lekkich zadaszeń dachowych, które wznoszą się nad łukiem i zapewniają cień do wejścia do parku i parku.
Przeszklone fasady zapewniają wizualne połączenie przez stację i do góry.
.
Foster + Partnerzy Przestrzenie między poszczególnymi osłonami stają się przeszklonymi, liniowymi otworami, natomiast odblaskowy spód dachu podświetla platformy poniżej światłem dziennym.
.
Foster + Partnerzy Baseny i sieć formalnych ścieżek dla pieszych rozciągają się od placu stacji, naśladując wyrównanie torów i łącząc ulice Barrio del Puente z Barrio Veintiuno.
.
Foster + Partners Nigel Dancey, starszy partner w Foster + Partners, stwierdza: Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani do naszego zintegrowanego projektu, który łączy szybkobieżne dworce kolejowe i autobusowe z dużą nową publiczną przestrzenią dla miasta.
Z niecierpliwością czekamy na współpracę z ADIF i Miastem Ourense w miarę rozwoju projektu.
.
Foster + partnerzy
[patrz też: nowenna do charbela, abra bydgoszcz, elektrośmieci szczecin ]

Powiązane tematy z artykułem: abra bydgoszcz elektrośmieci szczecin nowenna do charbela