Architektura 21szego wieku : Wystawa: Frank Lloyd Wright: Organic Architecture for 21stury

Frank Lloyd Wright w Taliesin West, 1955.
Dzięki uprzejmości Fundacji Franka Lloyda Wrighta, Scottsdale, Arizona Z okazji 75.
rocznicy powstania Taliesin West, zimowego domu, studia i architektonicznego kampusu Franka Lloyda Wrighta w Scottsdale w Arizonie, Phoenix Art Museum przedstawia Franka Lloyd Wright: Architektura organiczna na miarę XXI wieku.
Wystawa będzie eksplorować Wrighta i jego znaczenie dzisiaj dzięki ankiecie z ponad 40 projektów pokazanych przez rzadko oglądane rysunki, modele, meble, filmy i fotografie.
Wystawa w Arizonie będzie dostępna dla zwiedzających od 18 grudnia 2011 r.
Do 29 kwietnia 2012 r.
W galerii Steele Gallery w Phoenix Art Museum.
+ 9 Tekst dostarczony przez Phoenix Art Museum Frank Lloyd Wright, Edgar J.
Kaufmann House,.
Fallingwater ,.
Mill Run, Pennsylvania, 1934-37.
1936 Frank Lloyd Wright Foundation, Scottsdale, Arizona Frank Lloyd Wright, uznany przez wielu za najwybitniejszego amerykańskiego architekta XX wieku, był mistrzem architektury organicznej.
Jego wizjonerskie projekty podkreślały wykorzystanie naturalnych materiałów, harmonijną integrację budynków i krajobrazu oraz wysoką funkcjonalność.
Wiele koncepcji opracowanych w rewolucyjnej pracy Wrighta ma kluczowe znaczenie dla dzisiejszego, zrównoważonego, zielonego ruchu architektonicznego.
.
Obawy firmy Wright dotyczące materiałów, efektywne wykorzystanie przestrzeni, zrównoważona produkcja, dbałość o lokalne środowisko i wykorzystanie naturalnego światła odzwierciedlają współczesnych architektów na całym świecie.
skomentował James Ballinger, The Sybil Harrington Director, Phoenix Art Museum.
Ta wystawa stanowi ekscytujące forum, na którym praca Wrighta może zostać ponownie zbadana i zastosowana w odniesieniu do problemów dnia.
Muzeum ma zaszczyt mieć możliwość współpracy z Fundacją Franka Lloyda Wrighta i Muzeum Sztuki Milwaukee, aby udostępnić tę wystawę mieszkańcom Arizony.
Frank Lloyd Wright, Arizona State Capital,.
Oasis ,.
Phoenix, Arizona, 1957.
2010 Frank Lloyd Wright Foundation, Scottsdale, Arizona Frank Lloyd Wright: Architektura organiczna na miarę XXI wieku bada zasady organicznej architektury Wrighta.
stosowność czasu, miejsca i ludzi.
z obecnej perspektywy zielonego budownictwa; w szczególności koncepcje dotyczące energii, materiałów, miejsca, klimatu, efektywności przestrzennej, technologii prefabrykowanej, transportu i urbanistyki.
Wystawa podkreśla wiele triumfów kariery Wrighta, w tym Unity Temple (Oak Park, Illinois, 1905), Fallingwater (Mill Run, Pa., 1936), Johnson Wax Administration Building (Racine, Wis., 1936, znany dziś jako SC Johnson Administration Building), Taliesin (Spring Green, Wis., 1911-59) i Taliesin West (Scottsdale, Ariz., 1937-59).
Frank Lloyd Wright.
Lenkurt Electric Company, San Carlos, CA, 1955.
2010 Frank Lloyd Wright Foundation, Scottsdale, Arizona Projekt własnego Taliesin West z Arizony jest przykładem filozofii Wrighta.
Dramatyczny, nierówny krajobraz pustyni Sonoran stanowił inspirację dla budynków, które ewoluują i mieszają się z otoczeniem.
Wright po raz pierwszy przybył do Arizony w 1928 roku jako konsultant w hotelu Arizona Biltmore.
W następnym roku wrócił do pracy nad kolejną dużą prowizją kurortową, zakładając obóz w pobliżu Chandler w Arizie.
Projekt ten padł ofiarą finansowego krachu lat trzydziestych i minie jeszcze siedem lat, zanim Wright wróci do tego obszaru, aby rozpocząć budowę stałego pobytu, Taliesin West, 10 mil na północ od Scottsdale.
W ciągu następnych 22 lat zaprojektował dziesiątki budynków mieszkalnych i komercyjnych w Arizonie, z których niektóre nigdy nie zostały zbudowane, z których osiem nadal jest w użyciu.
Aby uczcić nadchodzące stulecie stanu, szczególnym przedmiotem wystawy będzie duży model i rysunki nowego budynku Kapitolu Stanu Arizona, zaproponowanego przez Wrighta w 1957 r..
Teorie projektu Wrighta i wykorzystanie materiałów zastosowanych do wszystkich form architekturę, czy to rezydencja rodzinna, biuro czy projekt planowania społeczności na dużą skalę.
Jego wpływ i obecność mogą być odczuwane w całej Dolinie poprzez jego dzieła lub dzieła zainspirowanych przez niego.
Pierwszy budynek Phoenix Art Museum, zbudowany w 1959 roku, został zaprojektowany przez Aldena B.
Dowa, studenta Wrighta.
Zarówno ekscytujące, jak i odpowiednie dla Muzeum zorganizowanie tej wystawy, i czekam z niecierpliwością na dialog, jaki wytworzy w Arizonie i poza nią.
skomentował Ballinger.
Frank Lloyd Wright: Organiczna architektura XXI wieku jest organizowana przez Phoenix Art Museum i Milwaukee Art Museum we współpracy z Fundacją Franka Lloyda Wrighta.
Wystawa jest objęta powszechnym wstępem do Muzeum.
Frank Lloyd Wright, Unity Temple, Oak Park, Illinois, 1905-08.
2010 Frank Lloyd Wright Foundation, Scottsdale, Arizona
[patrz też: agnella białystok, abra radom, sputnik starogard ]

Powiązane tematy z artykułem: abra radom agnella białystok sputnik starogard