Budownictwo i architektura : 2012 Nagroda Driehaus / Michael Graves

Michael Graves został wybrany na Laureata Driehaus 2012, honorując jego życiowy wkład w klasyczną i tradycyjną architekturę we współczesnym świecie.
Jury pochwaliło Gravesa za jego genialne połączenie tradycji i wyobraźni.
w ramach swojej architektury i projektu produktu, stwierdzając, że jego głębokie zrozumienie i szacunek do przeszłości pozwala mu wzbogacić proces architektoniczny.
Michael Graves poprawił nie tylko zawód architekta swoim talentem i stypendium, ale także codzienne życie dzięki jego inspirującej dbałości o piękny i przystępny design.
mówi Michael Lykoudis, Driehaus Prize Jury Chair oraz Francis i Kathleen Rooney Dean z University of Notre Dame School of Architecture.
Jakość i zakres jego pracy poprawiły sposób, w jaki ludzie pracują, żyją i wchodzą w interakcje w sferach publicznych i prywatnych, wywierając głęboki wpływ na amerykańskie życie.
Zobacz wywiad Blogu z Michaelem Gravesem i czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat nagrody Driehaus.
Założona w 2003 roku przez Szkołę Architektury Uniwersytetu Notre Dame, Nagroda Richarda H.
Driehaus stanowi najbardziej znaczące uznanie dla klasycyzmu we współczesnym środowisku zbudowanym.
Piękno, harmonia i kontekst są cechami charakterystycznymi architektury klasycznej, wspierając w ten sposób społeczności, podnosząc jakość naszego wspólnego środowiska i rozwijając zrównoważone rozwiązania za pomocą tradycyjnych materiałów .
mówi Richard H.
Driehaus Recipients otrzymują 200 000 $ i brązową miniaturę Choregic Monument of Lysikrates.
Graves zostanie uhonorowany podczas ceremonii 24 marca w Chicago.
Poprzedni zwycięzcy to Léon Krier, Allan Greenberg, Elizabeth Plater-Zyberk i Andres Duany, Abdel-Wahed El-Wakil i Robert AM Stern.
Jury: Adele Chatfield-Taylor (prezes amerykańskiej Akademii w Rzymie) Robert Davis (twórca i założyciel Seaside na Florydzie) Richard H.
Driehaus (założyciel i przewodniczący Driehaus Capital Management) Paul Goldberger (krytyk architektoniczny w The New Yorker) , Léon Krier (Inaugurujący laureat nagrody Driehaus) Michael Lykoudis (Francis i Kathleen Rooney, dziekan Wydziału Architektury Uniwersytetu Notre Dame) Witold Rybczyński (Meyerson profesor Urbanistyki na Uniwersytecie Pensylwanii i krytyk architektury dla łupków) Odniesienie: University of Notre Dama
[przypisy: kotły gazowe ceny, ile kosztuje pompa ciepła, psb stalowa wola ]

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztuje pompa ciepła kotły gazowe ceny psb stalowa wola