Budownictwo i architektura : Wideo: Schronisko Gimme! na Biennale w Shenzhen i Hongkongu, Cristobal Palma

Architekt architektoniczny Cristobal Palma podzielił się z nami filmem z chilijskiego pawilonu na Biennale Urbanistyki w Shenzhen w Hongkongu w 2011 roku.
Gimme Shelter!., Zaprojektowany i wyreżyserowany przez Sebastiana Irarrázavala i Hugo Mondragona, zawiera projekty i innowacje architektoniczne opracowane przez lokalnych architektów podczas katastrof i klęsk żywiołowych w ostatnich latach.
Poetycka ekspresja tych krajobrazów awaryjnych również ukierunkowała budowę chilijskiego pawilonu.
Aby to osiągnąć, zdecydowaliśmy się obalić konwencjonalne relacje elementów, które go tworzą: materace ustawione pionowo stają się ekranami do wyświetlania obrazów; stożki bezpieczeństwa i butelki na wodę, pocięte, a następnie ponownie złożone, stają się lampami; Taśmy awaryjne i butelki na wodę stają się tensorami i przeciwwagami.
Po uruchomieniu tego mechanizmu, prowokacyjnie wprowadziliśmy pewne konwencjonalnie używane formy: masywne łóżko z materacami umieszczonymi w środku pawilonu i okno z dużymi bębnami i dozownikami na drugim końcu pawilonu, obiecujące gościom trochę odpoczynku i ulgi.
Na wystawę wybraliśmy prace architektoniczne, wizualne i innowacje technologiczne, które eksperymentowały z koncepcją istotnego i genialnego w niepewnych kontekstach.
Z drugiej strony, zgodnie z mechanizmem projektu wprowadzonym w życie poprzez formalizację pawilonu, zdecydowaliśmy się również wybrać projekty, które wykazywały pewien stopień zakłóceń w jakimś elemencie kulturowego lub materialnego dziedzictwa Chile.
Więcej filmów Cristobala Palmy w Blogu: Ultra lekka wioska (Clavel Arquitectos) Design School (Sebastian Irarrazaval) Colour Shadows (Eduardo Castillo) Nicanor Parra Library (Mathias Klotz) El Porvenir Kindergarten (Giancarlo Mazzanti) Flor del Campo School (Giancarlo Mazzanti + Felipe Mesa) Obiekty sportowe (Giancarlo Mazzanti + plan B) Cristobal Palma (1974, Oxford, Wielka Brytania): Z siedzibą w Santiago w Chile, praca Cristobala obejmuje architekturę, fotografię miejską i dokumentalną.
Studiował w londyńskiej szkole architektonicznej School of Architecture (AA), a jego prace zostały opublikowane w wielu tytułach na całym świecie, z ostatnimi zleceniami: The New York Times, Monocle, Wallpaper, Domus, Dwell and Architectural Digest.
Mieszka w Santiago w Chile i pracuje zarówno z architektami w Chile, jak i za granicą.
Śledź Cristobal na Twitterze @CPalmaPhoto.
[więcej w: kotły gazowe ceny, dyle gipsowe, dom w stylu kanadyjskim ]

Powiązane tematy z artykułem: dom w stylu kanadyjskim dyle gipsowe kotły gazowe ceny