Budownictwo wczoraj i dzis : The Journey To Licensure: NCARB i IDP

Niedawny artykuł omawiający rozdźwięk między wieloletnim programem rozwoju sieci a jego rzeczywistą rzeczywistością w obecnym otoczeniu, ujawnia niedociągnięcia, które są pilnie potrzebne do przebudowy.
NCARB ogłosił niedawno nadchodzącą znaczącą modernizację programu IDP, który w obecnym stanie wymaga 5600 godzin różnych zarejestrowanych zadań oprócz siedmiu egzaminów licencyjnych.
Podczas gdy godziny są niewątpliwie zaprojektowane, aby pokazać ci różnorodność zadań, które my, jako architekci, musimy wykonać, ma ona swoje wady pod względem dynamiki mocy i fałszowania grafiku.
Interesujący aspekt artykułu przedstawia badanie przeprowadzone przez socjolog Beth Quinn, która została zatrudniona przez NCARB w późnych latach 90.
(patrz badanie tutaj).
Było to porównanie absolwentów, którzy brali udział w programie, oraz tych, którzy tego nie robili.
Uzyskane wyniki wykazały, że nie było żadnej znaczącej różnicy.
w umiejętnościach i doświadczeniach między obiema grupami.
To była rekomendacja Quinn, że staż podyplomowy musi zostać wyeliminowany jako wymóg.
Nie jest niespodzianką, że badanie rzadko widzi światło dzienne, z wyjątkiem własnej pracy naukowej Quinna.
Jednakże, rodzi to pytanie o skuteczność programu, który miał niewielki wzrost w zakresie jego zastosowania w szybko rozwijającym się zawodzie, w którym pracujemy jako architekci.
Być może jest to metoda realizacji, która wymaga ponownego przeanalizowania, aby nadążyć za płynnym środowiskiem architektury.
Jako profesjonaliści, którzy są dumni z kreatywności, większość z nas chce, aby te umiejętności zadziałały, ale jesteśmy również pasterzami ograniczającymi bezpieczeństwo życia, które wymagają doświadczenia poza środowiskiem akademickim.
Zatem posiadanie mentora i godziny logowania w różnych aspektach architektury niekoniecznie jest negatywnym aspektem podróży.
Dynamika pomiędzy akademiami szkolnymi a zawodową praktyką architektury ma pewne podobieństwa, ale działa na bardzo różnych siłach bazowych.
Życie zależy od naszej zdolności do dokładnego destylowania kodów budowlanych i wdrażania ich w projektowaniu, a uzyskanie tego wymaga doświadczenia.
Najważniejsze pierwsze miesiące w firmie zazwyczaj pociągają za sobą niezwykle szybką naukę.
Korzystne jest, aby nie ponosić odpowiedzialności na swoich barkach za pierwsze chwile nieobecności w szkole.
Jednak nie wszyscy wymagają pełnego 5600 godzin, aby osiągnąć samowystarczalność lub zrozumienie dla wykonywania zadań niezależnie od nadzoru.
Ciekawie będzie zobaczyć, jakie zmiany lub modyfikacje programu NCARB wypuszcza.
Jedno jest pewne, my, jako architekci, jesteśmy rzadką rasą, która poddaje się nieustającej edukacji i szkoleniom, aby uczynić świat lepszym miejscem dzięki uniwersalnemu językowi budowanego środowiska.
Przeczytaj cały artykuł tutaj.
Referencje: www.changeobserver.com Zdjęcia: Flickr Użytkownik: Jakob Montrasio
[podobne: słupki odgradzające, bramki rozsuwane, donepezil ]

Powiązane tematy z artykułem: bramki rozsuwane donepezil słupki odgradzające