Budownictwo wczoraj i dzis : Wystawa „La Fabrique Sonore” / Hyoung-Gul Kook, Ali Momeni i Robin Meier

Dzięki uprzejmości Hyoung-Gul Kook, Ali Momeni i Robin Meier Odbywając się w Vranken Pommery Monopole w Reims we Francji, La Fabrique Sonore łączy starożytne papierowe techniki składania ze współczesnym wspomaganym komputerowo projektowaniem i procesami produkcyjnymi.
Kurator, którego kuratorem są Charles Carcopino i Claire Staebler, zaprojektowali Hyoung-Gul Kook, Ali Momeni i Robin Meier, a jego inspiracją jest znawca matematyki i origami Taketoshi Nojima, a zwłaszcza jego praca polegająca na reprodukowaniu form organicznych ze złożonego papieru.
Więcej zdjęć i informacji na temat wystawy po przerwie.
Ich współpraca z architektem Hyoung-Gul Kook pozwoliła im zaprojektować, wyprodukować i złożyć tę zawieszoną 345 metrową strukturę z 285 płaskich arkuszy z kompozytu aluminium / polietylen, dokładnie złożonego 2535 razy.
Ta struktura akustycznie wzmacnia dźwięk z jednego głośnika-kierowcy, aby stworzyć zamkniętą przestrzeń, która zanurza słuchacza w centrum dźwięku.
Dzięki uprzejmości Hyoung-Gul Kook, Ali Momeni i Robin Meier Fałda, jako wielowarstwowa metafora relacji między umysłem i materią, inspiruje plis / replis.
Instalacja składa się z wysoce geometrycznej, złożonej i zawieszonej struktury, która wzmacnia doświadczenia i metafory szampana.
Pierwotna struktura, stożek 10 x 10 x 12 m zawieszony w piramidzie, podziemna jaskinia (a.
Cray.
Res.).
jedna z największych platform 18-kilometrowego podziemnego korytarza i jaskiń Vranken-Pommery z czasów rzymskich.
Dzięki uprzejmości Hyoung-Gul Kook, Ali Momeni i Robin Meier Ta architektoniczna rozbudowa przestrzeni służy również jako funkcjonalny głośnik.
Szklana platforma zawieszona w centralnym punkcie stożka podtrzymuje naczynie wypełnione szampanem.
Wykorzystując rzeczywiste dźwięki musowania zebrane przez specjalny mikrofon zanurzony w naczyniu szampana, system analizy / syntezy w czasie rzeczywistym tworzy stale zmieniające się otoczenie dźwiękowe, rozproszone w dół od góry.
Dzięki uprzejmości Hyoung-Gul Kook, Ali Momeni i Robin Meier
[przypisy: moskitiera na drzwi balkonowe lidl, dom kereta, kichadelko ]

Powiązane tematy z artykułem: dom kereta kichadelko moskitiera na drzwi balkonowe lidl