Kącik architekta – Centrum Zapobiegania Katastrofom i Edukacji / Vulmaro Zoffi

Dzięki uprzejmości Vulmaro Zoffi Vulmaro Zoffi podzielił się z nami propozycją Ośrodka Zapobiegania Katastrofom i Edukacji w Stambule.
Projekt przedstawia wydarzenia, które w przyjazny sposób obejmują ziemię, powietrze i wodę, zamknięte w publicznej szklarni ETFE, w której wszyscy mieszkańcy mogą znaleźć harmonię z naturą, w cieniu drzew.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Katastrofa ma miejsce, gdy równowaga zjawiska zostaje zerwana.
Może się tak zdarzyć, ponieważ nowa siła zewnętrzna powoduje duże zakłócenia w stabilnym systemie, lub ponieważ w sytuacji niestabilnej równowagi bardzo mała siła daje wielki efekt.
Różne typy katastrof można formalnie zredukować do stosunkowo niewielkiego zakresu form geometrycznych.
I wiele z tych form może być reprezentowanych przez proces spadającej kropli deszczu.
Każde odkształcenie powierzchni wody jest rodzajem naturalnej mikro-katastrofy.
Dzięki uprzejmości Vulmaro Zoffi Architekt: Vulmaro Zoffi Lokalizacja: Stambuł, Turcja Opis projektu: XII ThyssenKrupp Elevator Architecture Award 2011 Klient: ThyssenKrupp Elevator
[hasła pokrewne: dom w stylu kanadyjskim, ściany działowe, ile kosztuje pompa ciepła ]

Powiązane tematy z artykułem: dom w stylu kanadyjskim ile kosztuje pompa ciepła ściany działowe