Magazyn architektoniczny : School 4 Burma Design Zwycięski projekt / Amadeo Bennetta i Daniel LaRossa

Dzięki uprzejmości Amadeo Bennetty i Daniela LaRossa Building Trust International niedawno ogłoszono, że projektanci Amadeo Bennetta i Daniel LaRossa z Berkeley w Kalifornii wygrali konkurs na projekt School 4 Burma.
Zwycięski projekt, dotyczący modułowej szkoły dla dzieci migrantów i uchodźców w tajlandzko-birmańskiej miejscowości granicznej Mae Sot, pokonał wpisy z całego świata, ponieważ konkurencja generowała progresywne, współczesne rozwiązania projektowe.
Ponad 800 projektantów i instytucji akademickich wyraziło zainteresowanie.
Więcej zdjęć i opis zwycięskiej propozycji po przerwie.
Zwycięski zespół przedstawił propozycję, która wyrażała wysoki poziom elastyczności, dobrze reagujący na brief.
Konstrukcja wykorzystuje elastyczne ramy, które równoważą prefabrykowane elementy konstrukcyjne z lokalnie wykonanymi, modułowymi panelami bambusowymi.
Tworząc całkowicie płaskie komponenty, BRAMMA FRAMED może zostać szybko złożony z ciężarówki z platformą do szkoły podwórkowej, jednego budynku lub nawet niezależnych jednostek wielofunkcyjnych.
Poprzez ponowne rozważenie ograniczeń własności ziemi w możliwość elastycznej przestrzeni wspólnotowej, BURMA FRAMED działa jako most lokalny / globalny, zapewniając społeczeństwom zagrożonym przestrzeń fizyczną, wokół której ludność może się uczyć, wzrastać i rozwijać.
Dzięki uprzejmości Amadeo Bennetty i Daniela LaRossy Projekt the Building Trust International przenosi się z fazy planowania do fazy planowania i produkcji.
Organizacja charytatywna zamierza ściśle współpracować ze szkołą Kwe Ka Baung, liderami społeczności i innymi agencjami pomocowymi w regionie, aby zapewnić, że dalszy rozwój projektu odbywa się z jego wkładem.
Mają fundusze na opracowanie zwycięskiego projektu, ale teraz szukają również partnerów finansujących dla szeregu wpisów, które według nich mogłyby zostać wykorzystane do pomocy innym szkołom w regionie.
Konkurs okazał się wielkim sukcesem i podkreśla kluczową rolę, jaką architekci i projektanci odgrywają w rozwiązywaniu globalnych problemów.
plan
[więcej w: warunki przyłączenia do sieci energetycznej, dom w stylu kanadyjskim, dyle gazobetonowe ]

Powiązane tematy z artykułem: dom w stylu kanadyjskim dyle gazobetonowe warunki przyłączenia do sieci energetycznej