Magazyn architektoniczny : Szkoła dla uchodźców birmańskich / Studio 2bw

Dzięki uprzejmości 2bw Studio Ta projektowa propozycja 2bw Studio dla Szkoły dla Birmańskich Uchodźców, międzynarodowego konkursu wystawionego przez Building Trust International, jest odpowiedzią na jego sytuację poprzez zapewnienie szeregu osłoniętych przestrzeni i ogrodzeń, które zachęcają dzieci do nauki, zabawy i rehabilitacji do lokalnej społeczności.
Projekt ma być kolorowy, ciepły i promować poczucie bezpieczeństwa i sanktuarium, w którym dzieci będą mogły się rozwijać i uczyć się nowych umiejętności.
Konstrukcja oparta jest na modułowym systemie konstrukcyjnym, który pozwala na łatwe rozbudowywanie budynków w celu dopasowania ich do przyszłych zastosowań lub w innym miejscu, w razie potrzeby.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Budowa nowej szkoły w Tajlandii, dla birmańskich uchodźców, podkreśla potrzebę, jaką my jako ludzie musimy uczyć i uczyć, niezależnie od okoliczności, w jakich się znajdujemy.
Ponieważ Birma jest odpowiedzialna za więcej uchodźców niż jakikolwiek inny kraj, tam jest niezwykle ważne dla zapewnienia środowiska edukacyjnego, opiekuńczego i ochronnego dla wysiedlonych dzieci.
Częścią tego przepisu musi być znalezienie nowych odpowiedzi na budynki edukacyjne i pomoc dla uchodźców.
Tradycyjnie budynki szkolne są wartościową częścią społeczności, której służą, dodając zarówno charakteru, jak i ostrości do otoczenia.
Dzięki uprzejmości 2bw Studio Układ klocków tworzy chronioną przestrzeń, która jest dobrze widoczna z większości kątów, zapewniając, że członkowie personelu mogą monitorować dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo podczas nauki i zabawy na terenie szkoły.
Główne wejście jest od południa i wszyscy goście muszą przejść przez obszar biurowy / administracyjny, zapewniając w ten sposób wysoki poziom bezpieczeństwa wizualnego.
Dzięki uprzejmości 2bw Studio Dwa podstawowe pomysły zostały rozważone, po pierwsze, potrzeba stworzenia środowiska, które służyło jako centrum nauki.
Szkoła, która zachęcała do pracy, zabawy i odpoczynku.
Przewidzieliśmy plan, aby to osiągnąć, włączając szereg budynków obwodowych z centralnym placem zabaw.
Można to łatwo dostosować, dzięki czemu szkoła zachowuje funkcjonalność i odzwierciedla wszelkie zmieniające się wymagania witryn.
Wiąże się z tym potrzeba zapewnienia, że szkoła będzie odnosić się do środowiska i będzie siedzieć.
lekko na krajobrazie.
Dzięki uprzejmości 2bw Studio Drugą główną ideą, którą rozważano było zaprojektowanie i zbudowanie szkoły oraz potrzeba zapewnienia, że budynek został nie tylko łatwo skonstruowany, ale równie łatwo zdemontowany, ponieważ musi być przeniesiony w krótkim czasie, co jest prawdziwą możliwością z przyszłością .
plan Utrzymanie.
zdejmowalnego.
W związku z tym, wybierając materiały, które wybraliśmy, bardzo ważne było, aby pracować nad szczegółami konstrukcji, która była zarówno nieskomplikowana, jak i wszechstronna przy użyciu jak najmniejszej ilości mocowań, aby zachować stabilność strukturalną i jakość estetyczną.
Prawie wszystkie mocowania są przez proste wiązanie drewna.
bloki, zabezpieczone za pomocą tylko jednej śruby przelotowej lub pręta gwintowanego.
Eliminuje to potrzebę specjalistycznego sprzętu lub robocizny do budowy budynków.
Może to stać się budynkiem społeczności lokalnej, który jest faktycznie zbudowany przez społeczność, której służy.
elewacja Panele ścienne, podłogowe i dachowe mają standardowy rozmiar (1220 mm x 610 mm), wycięte ze standardowego panelu ze sklejki o wymiarach 1220 mm x 2440 mm, co sprawia, że panele są łatwiejsze w obsłudze i przenoszeniu, jeśli witryna powinna się zmienić w przyszłości.
Kolory paneli odzwierciedlają ustawienie środowiska; ziemisty i naturalny ton i intensywność.
Samo panele ścienne, gdy zostaną skonstruowane, ze względu na ich możliwość odzyskania i ponownego wykorzystania, prawie na pewno stworzą nowy, zróżnicowany wzór w samej fasadzie; tworzenie nowej szkoły dla każdej nowej witryny.
Fakt, że pionowe bambusowe kolumny pozostały widoczne, dowodzi, że chcemy zachować widoczny związek pomiędzy użytymi materiałami, formą i krajobrazem.
Szczegół
[przypisy: producent pianki poliuretanowej, polistyren ekstrudowany, eps 100 ]

Powiązane tematy z artykułem: eps 100 polistyren ekstrudowany producent pianki poliuretanowej