Nowoczesna architektura : Skosztować nachylenia Propozycja / Aktywna transformacja miasta

Dzięki uprzejmości aktywnej transformacji miasta Ogród to nie tylko piękne miejsce; jest miejscem przyjemności, miejscem podziwu i miejscem, z którego nawiązujemy kontakt i dowiadujemy się o przyrodzie, zwłaszcza o jedzeniu.
Ogród jest również miejscem pracy, w którym ciężkie wysiłki są nagradzane obfitymi żniwami.
W uznaniu intensywnego związku między uprawą i jedzeniem ogrodu, Taste the Slope, zwycięska propozycja na Międzynarodowym Festiwalu Ogrodowym przez Active City Transformation, dąży do stworzenia bardziej znaczącego publicznego połączenia z żywnością, którą uprawiamy i gdzie są spożywane; lokalna, praktyczna kawiarnia ogrodowa.
Więcej zdjęć i opis architektów po przerwie.
Aby stworzyć zieloną strukturę powierzchni z różnymi donicami roślinnymi, nachylenie ogrodu ma na celu zmaksymalizowanie ekspozycji na słońce od wczesnego rana do późnego popołudnia.
Spadzista forma ogrodu powoduje również powstanie zacienionego obszaru pod spodem, oferującego tajny obszar do zabawy lub zacienioną przestrzeń piknikową.
Dzięki uprzejmości aktywnej transformacji miasta Po wejściu do ogrodu, prezentowany jest tarasowy krajobraz, tworzący stopniowe nachylenie w górę.
Ten stok symbolizuje wzrost jako ideę, ale także pomaga wzbudzić zainteresowanie, zachęcając ludzi do wejścia i zwiedzania ogrodu.
Pochylenie ogrodu zwiększa również całkowitą powierzchnię i pionowo rozdziela zwykle płaski ogród na dwa bardzo różne doświadczenia ogrodowe: pierwszy to słoneczny, tarasowy ogród, a drugi zacieniony, tajemniczy ogród.
plan Krocząca konstelacja różnych sadzarek i platform do siedzenia, odwiedzający przechodzą nie tylko przez, ale i do ogrodu.
Na szczycie są nagradzani panoramicznym widokiem na otaczające ogrody, wzmacniając połączenie z miejscem.
Platformy do siedzenia, które są rozmieszczone pomiędzy roślinami, różnią się rozmiarem i wysokością, dzięki czemu różne rozmiary grup mogą zajmować ogród, na przykład pary, rodziny i klasy.
Dzięki temu odwiedzający mogą stać się integralną częścią ogrodu.
Zarówno wizualnie jak i symbolicznie stają się równi, otaczając się nawzajem, troszcząc się o siebie nawzajem.
sekcja Proces wzrostu w ogrodzie i różne okresy dojrzewania różnych roślin zapewnią różne smaki przez całe lato.
Ludzie będą mieli przyjemność zbierać i różne owoce i warzywa, jak dojrzewają, i łączyć je z dowolnymi przyniesionymi przez siebie produktami.
W ten sposób ogród staje się czynnikiem edukacyjnym, podnosząc świadomość procesu ogrodniczego i korzyści z jarzynowych owoców i warzyw, dla odwiedzających w każdym wieku.
diagram 01 Plan sadzenia jest zorganizowany wokół relacji między aktywnością a dostępnością, dosłownie tworząc schody warzywne.
Bardziej popularne owoce i warzywa, takie jak truskawki i winogrona, będą znajdować się na górze.
W związku z tym ludzie muszą podjąć większy wysiłek, aby do nich dotrzeć.
Najzdrowsze, ale często mniej popularne owoce i warzywa będą znajdować się na pierwszym poziomie, gdzie są łatwo dostępne, w nadziei na zwiększenie świadomości na temat ich korzyści.
02 Ogólnym celem jest wykazanie, że ogrodnictwo może być zabawą dla wszystkich, i że istnieje wiele znaczących korzyści zdrowotnych i smakowych związanych z lokalnym ogrodnictwem.
Nacisk kładziony jest również na wysiłek potrzebny, by odnieść sukces w ogrodzie i jak ważny jest związek między naturą, produkcją żywności i nawykami żywieniowymi dla społeczności.
diagram 03 Podnoszenie ogrodu zapewnia nowe perspektywy i percepcje.
Najpierw podkreślono ogród.
Gdy odwiedzający chodzą po ogrodzie, są w stanie wchodzić w interakcje z różnymi poziomami ogrodu i korzystać z nich.
Pomaga to wzmocnić osobistą relację gościa z ogrodem.
Na samym szczycie można osiągnąć bardziej jednolite zrozumienie, w jaki sposób połączone są elementy ogrodu.
Po drugie, podniesienie ogrodu zapewnia przegląd całego festiwalu.
Bez względu na to, czy jest to punkt wyjścia, kulminacja czy zakończenie wizyty, odczucie, że widzą wszystkie ogrody naraz wzmacnia cel festiwalu.
Wreszcie, podniesienie ogrodu daje możliwość połączenia się z otaczającym krajobrazem, pomagając przypomnieć ludziom o związku między miejscem zamieszkania a źródłem jedzenia.
diagram 04 Plan wegetacji: ziemniaki, szpinak, marchew, bakłażany, rzodkiewki, pomidory, ogórki, sałata, truskawki, kiwi, cytryny, orzechy laskowe, oliwki, imbir, zioła diagram 05
[hasła pokrewne: agnella białystok, abra inowrocław, abra szczecin ]

Powiązane tematy z artykułem: abra inowrocław abra szczecin agnella białystok