Ze swiata architektury – Nowe miejsce odwiedzin i otwarta przestrzeń publiczna w Cronton Colliery – Ideas Competition Masterplan

Dzięki uprzejmości organizacji RIBA National Land Charity The Land Trust i RIBA Competitions rozpoczęły w tym tygodniu międzynarodowy konkurs aż do ostatniego tygodnia marca, aby znaleźć najbardziej inspirujący zespół projektantów i finansistów, aby stworzyć nowe miejsce dla odwiedzających i otwartą przestrzeń publiczną w dawnym Cronton Colliery w Knowsley .
Konkurs jest otwarty dla architektów i wielobranżowych zespołów projektowych prowadzonych przez architektów i będzie odbywał się w dwóch etapach, ocenianych anonimowo na pierwszym etapie.
Następnie zostanie zaproszona krótka lista, aby ulepszyć i zaprezentować swoje projekty i potencjalne propozycje finansowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej w ramach drugiego etapu.
Więcej informacji o konkursie po przerwie.
Intencją Land Trust jest zidentyfikowanie architekta lub zespołu, który jest w stanie wykazać empatię i zrozumienie strony w oparciu o jej przeszłe i przyszłe konteksty, jak przedstawiono w skrócie, oraz w zgodzie z wizją i wartościami The Land Trust.
Wyjaśnienie decyzji Trustu, dyrektora generalnego Trustu, Euan Hall, skomentował – dawne Cronton Colliery to bajeczna przestrzeń, która ma bardzo realistyczny potencjał, aby stać się wspaniałym miejscem odwiedzin w XXI wieku dla północnego zachodu.
Pracując z RIBA, mamy nadzieję zmienić sposób, w jaki zespoły projektowe tworzą schematy ważne w przyszłości.
Uważamy, że otwarte przestrzenie mogą być katalizatorem zmian i mogą mieć wpływ na coś więcej niż tylko środowisko .
Kwestia długoterminowego finansowania nowych programów jest często pomijana, ale mamy nadzieję, że dzięki temu procesowi uda nam się w jakiś sposób zmienić ten sposób myślenia, zapewniając jednocześnie sensacyjnie zaprojektowany schemat dla lokalnej społeczności i odwiedzających stronę.
.
Ostateczna data zgłoszeń na Etap to 15 lutego 2012 r., A więcej szczegółów można znaleźć tutaj.
[podobne: kichadelko, abra inowrocław, amarol radom ]

Powiązane tematy z artykułem: abra inowrocław amarol radom kichadelko